« Miljø, sikkerhet og video- overvåking på dagsorden! | Tilbake til hovedsiden | Få momskompensasjon for 2010 »

Mai 14, 2010

KNBF Region Nordland på båtmessa i Sandnessjøen

Båtmessa i Sandnessjøen har i over ti år markert seg som Nord-Norges største og beste båtmesse som gikk av stabelen 7. – 9. mai. KNBF var for tredje året på rad representert med egen stand strategisk plassert rett ved inngangen til utstillerteltet.

Fra KNBF sentralt deltok organisasjonskonsulent Hege Reimertz Lunde og fra region Nordland, leder Birger Schjølberg. Standen ble flittig besøkt av interesserte nordlendinger, deriblant medlemmer fra Sandnessjøen Båtforening (som melder seg inn i KNBF fra kommende årsskifte med om lag 525 medlemmer). Hege gav ut en rekke tilbud på forsikring av båt og stadig hørte vi at prisen vår var konkurransedyktig. En viktig tilbakemelding fikk vi også fra besøkende medlemmer: Det er behov for en sterk landsdekkende organisasjon som taler fritidsbåtfolkets sak, og positivt at KNBF er tilstede der båtfolk møtes.

Videre ble arrangert informasjonsmøte vedrørende medlemskap for interesserte omliggende båtforeninger i lokalene til Sandnessjøen Båtforening. Til stede på møtet var båtforeninger fra Leirfjord, Leland og Horvnes. Alle var positive til medlemskap og vil ta dette opp i styret.

I år var forholdene lagt særlig godt til rette for utstillingsbåtene. En helt ny brygge på 22 meter var stilt til disposisjon. Flaggskipet på båtmessa var årets båt 2010: ADRIATIC 40 Fly.

Nedenfor kan du se bilder fra båtmessen.

Fra båtmessen i Sandnessjøen
Fra båtmessen i Sandnessjøen
Fra båtmessen i Sandnessjøen
Fra båtmessen i Sandnessjøen
Fra båtmessen i Sandnessjøen
Fra båtmessen i Sandnessjøen

Lagt inn av Alexander Bergholmen Mai 14, 2010 5:04 EM