Moss Motorbåtforening med medlemsmøte

Vår dyktige medlemsforening i Østfold avholder årlig informasjonsmøte for nye medlemmer, slik at de får en god start på medlemskapet sitt.

Denne gangen var et tyvetalls nye medlemmer samlet til fysisk møte på det romslige klubbhuset på Bettongen den 31. mars. Møtet ble åpnet av foreningens leder Geir Foldvik som hadde med seg havnesjef Øyvind Kristiansen fra styret.  Medlemmene fikk informasjon fra en rikholdig meny der tema som klubbens historie, klubbens ulike eiendeler og tilbud til medlemmene, rutiner, vedtekter, kontingent, dugnader, havnevaktordning, havneregler, pubaften, kurs og medlemssystem ble orientert om. Ekstra fokus fikk medlemssystemet HavneWeb, der medlemmene kan ordne det meste som for eksempel bestilling av båtopptak og -utsett. Etter en god kopp kaffe med deilig kringle, fortsatte medlemsmøtet med variert informasjon fra KNBF. Endre Solvang fra KNBF Sekretariat orienterte om forbundets politiske arbeid, region Øst, medlemsfordeler og Norske Sjø Båt/Privatforsikringer levert av Tryg Forsikring.

KNBF anbefaler alle medlemsforeninger å gjennomføre tilsvarende arrangement for å hjelpe nye medlemmer
til en rask og god introduksjon til båtforeningen og båtlivet.

Blir KNBF invitert til slike medlemsmøter ønsker vi gjerne å delta.